


Mitsubishi C6 Black HY 40 Ladies Flex Hybrid Shaft Pull Out #472990
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | C6 Black |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 39" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Ladies |
| Grip: | Winn Dri-Tac 2.0 Midsize |
| Shaft Weight: | 47g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 5.0° |
| Tip Diameter: | 0.335 |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few minor marks to the paint / graphics. The tip is free of damage & the grip is in great shape. |
| SKU: | 472990 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | C6 Black |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 39" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Ladies |
| Grip: | Winn Dri-Tac 2.0 Midsize |
| Shaft Weight: | 47g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 5.0° |
| Tip Diameter: | 0.335 |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few minor marks to the paint / graphics. The tip is free of damage & the grip is in great shape. |
| SKU: | 472990 |























