


Mitsubishi Diamana PD 50 Stiff Flex Fairway Shaft w/ PXG Tip #465530
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Diamana PD |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Golf Pride MCC Std |
| Shaft Weight: | 53g |
| Launch: | Low |
| Torque: | 4.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| SKU: | 465530 |
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Diamana PD |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Golf Pride MCC Std |
| Shaft Weight: | 53g |
| Launch: | Low |
| Torque: | 4.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| SKU: | 465530 |























