


Mitsubishi DIAMANA X 70 X-Flex Driver Shaft w/ Cobra Tip #474895
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Diamana X |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway Future Fit 33 |
| Shaft Length: | 44.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Wrap Std |
| Shaft Weight: | 78.5g |
| Launch: | Low-Mid |
| Torque: | 1.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| SKU: | 474895 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Diamana X |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway Future Fit 33 |
| Shaft Length: | 44.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Wrap Std |
| Shaft Weight: | 78.5g |
| Launch: | Low-Mid |
| Torque: | 1.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| SKU: | 474895 |























