


Mitsubishi TENSEI 1K PRO Red 70 TX-Flex Fairway Shaft w/ PXG Tip #441851
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Tensei 1K Pro Red |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride MCC Std |
| Shaft Weight: | 74g |
| Launch: | High |
| Torque: | 3.0° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint / graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| SKU: | 441851 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Tensei 1K Pro Red |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride MCC Std |
| Shaft Weight: | 74g |
| Launch: | High |
| Torque: | 3.0° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint / graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| SKU: | 441851 |























