


Mitsubishi TENSEI CK Blue 55 A-Flex Fairway Shaft Pull Out .335" Tip #435387
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Tensei CK Blue |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 40.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Senior |
| Grip: | Golf Pride Tour Wrap Std |
| Shaft Weight: | 55g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 5.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Below average condition with some chips and nicks to the paint. The tip is solid with no damage and the grip is in decent shape. |
| SKU: | 435387 |
Original: $39.99
-65%$39.99
$14.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | MCA Golf |
| Model: | Tensei CK Blue |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 40.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Senior |
| Grip: | Golf Pride Tour Wrap Std |
| Shaft Weight: | 55g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 5.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Below average condition with some chips and nicks to the paint. The tip is solid with no damage and the grip is in decent shape. |
| SKU: | 435387 |























