


New 2023' ALDILA NVS 55 Senior A Flex Iron Shaft .370" Tip #437778
| Brand: | Aldila |
| Model: | NV |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 40", Uncut |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Senior |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 58g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 4.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 437778 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Aldila |
| Model: | NV |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 40", Uncut |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Senior |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 58g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 4.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 437778 |























