


New Aldila NV 2KXV Green 75 TX-Flex Driver Shaft .335" Tip #474059
| Brand: | Aldila |
| Model: | NV 2KXV Green |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 46", Uncut |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 75g Range |
| Launch: | Low |
| Torque: | 2.8° Range |
| Tip Diameter: | 0.335 |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 474059 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Aldila |
| Model: | NV 2KXV Green |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 46", Uncut |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 75g Range |
| Launch: | Low |
| Torque: | 2.8° Range |
| Tip Diameter: | 0.335 |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 474059 |























