


New Project X Denali Black 60g 6.5 X Flex Driver Shaft w/ Cobra Tip #503831
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Black |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25 |
| Shaft Weight: | 60g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45.25 |
| Torque: | 3.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway Future Fit 33 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503831 |
Original: $63.99
-65%$63.99
$22.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Black |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25 |
| Shaft Weight: | 60g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45.25 |
| Torque: | 3.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway Future Fit 33 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503831 |























