


New Project X Denali Red 50g 5.5 Regular 43.25 Driver Shaft w/ Cobra Tip #503836
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Red |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.25" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 44.25 |
| Torque: | 6.0° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway Future Fit 33 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503836 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Red |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.25" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 44.25 |
| Torque: | 6.0° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway Future Fit 33 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503836 |























