


New Project X Denali Blue 80 5.5 Regular Hybrid Shaft 503365
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Blue |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Weight: | 83g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Torque: | 3.0° |
| Tip Diameter: | .370" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 503365 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Blue |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Weight: | 83g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Torque: | 3.0° |
| Tip Diameter: | .370" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 503365 |























