


New! Project X EvenFlow Riptide CB 60 6.5 TX-Flex Shaft .335" Tip #474239
| Brand: | Project X |
| Model: | Even Flow Riptide CB |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 46", Uncut |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 62g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 3.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 474239 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | Even Flow Riptide CB |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 46", Uncut |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 62g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 3.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 474239 |























