


New TPT 14 / Lo TX Flex Hybrid Shaft .370" Tip #504075
| Brand: | TPT |
| Model: | TPT |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Weight: | 102g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low-Mid |
| Torque: | 1.8° |
| Tip Diameter: | .370" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504075 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | TPT |
| Model: | TPT |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Weight: | 102g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low-Mid |
| Torque: | 1.8° |
| Tip Diameter: | .370" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504075 |























