


New TPT 16 / Lo Stiff + Flex Hybrid Shaft .370" Tip #504076
| Brand: | TPT |
| Model: | TPT |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Flex: | Stiff Plus |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Weight: | 92g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Mid |
| Torque: | 2.2° |
| Tip Diameter: | .370" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504076 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | TPT |
| Model: | TPT |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Flex: | Stiff Plus |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Weight: | 92g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Mid |
| Torque: | 2.2° |
| Tip Diameter: | .370" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504076 |























