


Newton Motion 6 DOT 80g TX-Flex Fairway Shaft w/ PXG Tip #466996
| Brand: | |
| Model: | Newton Motion |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 41" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Lamkin UTx Midsize |
| Shaft Weight: | 80g |
| Launch: | |
| Torque: | 4.5° |
| Tip Diameter: | 0.335 |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint / graphics. The grip & adapter look great. |
| SKU: | 466996 |
Original: $199.99
-65%$199.99
$70.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | |
| Model: | Newton Motion |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 41" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Lamkin UTx Midsize |
| Shaft Weight: | 80g |
| Launch: | |
| Torque: | 4.5° |
| Tip Diameter: | 0.335 |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few light marks to the paint / graphics. The grip & adapter look great. |
| SKU: | 466996 |























