


PING Tour 85 Regular Flex Hybrid Shaft w/ PING G430 Tip #504836
| Brand: | Ping |
| Model: | Ping Tour |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 39.25" |
| Shaft Weight: | 85g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 39.75 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Hybrid G410, G425, G430, G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504836 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Ping |
| Model: | Ping Tour |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 39.25" |
| Shaft Weight: | 85g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 39.75 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Hybrid G410, G425, G430, G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504836 |























