🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale



PING G425 Alta CB Slate 70 Regular Hybrid Shaft w/ PING G425 Tip #504825
| Brand: | Ping |
| Model: | ALTA CB Slate |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 39.75" |
| Shaft Weight: | 70g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 40.25 |
| Grip: | Golf Pride CP2 Wrap Std |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Hybrid G410, G425, G430, G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504825 |
$39.99
PING G425 Alta CB Slate 70 Regular Hybrid Shaft w/ PING G425 Tip #504825—
$39.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Ping |
| Model: | ALTA CB Slate |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 39.75" |
| Shaft Weight: | 70g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 40.25 |
| Grip: | Golf Pride CP2 Wrap Std |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Hybrid G410, G425, G430, G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504825 |























