


PING G410 Alta CB 70 Regular Hybrid Shaft w/ PING Tip #504828
| Brand: | Ping |
| Model: | ALTA CB Red |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition with a few small blemishes to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 39.5" |
| Shaft Weight: | 70g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 40 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Hybrid G410, G425, G430, G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504828 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Ping |
| Model: | ALTA CB Red |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition with a few small blemishes to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 39.5" |
| Shaft Weight: | 70g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 40 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Hybrid G410, G425, G430, G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504828 |























