


Project X Denali Blue 50g 6.0 Stiff Flex Fairway Shaft w/ PXG Tip 500145
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter is in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41.5" |
| Shaft Weight: | 58g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 42.5 |
| Torque: | 4.2° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped 1" |
| Grip: | None |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500145 |
Original: $47.99
-65%$47.99
$16.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter is in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41.5" |
| Shaft Weight: | 58g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 42.5 |
| Torque: | 4.2° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped 1" |
| Grip: | None |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500145 |























