


Project X Denali Blue 50g 5.0 Senior Flex Driver Shaft w/ PXG Tip 502192
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Senior |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 55g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.75 |
| Torque: | 4.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | PXG |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502192 |
Original: $63.99
-65%$63.99
$22.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Project X |
| Model: | Denali Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Senior |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 55g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.75 |
| Torque: | 4.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | PXG |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502192 |























