


Special Joy METAFLEX CBT 6H X-Flex Driver Shaft w/ Titleist Tip #459069
| Brand: | |
| Model: | |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet Std |
| Shaft Weight: | 55g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 5.0° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Mint condition with no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| SKU: | 459069 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | |
| Model: | |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet Std |
| Shaft Weight: | 55g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 5.0° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Mint condition with no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| SKU: | 459069 |























