


Tour Issue ALDILA The Phene'd Prototype 70 TX Driver Shaft w/ PXG Tip #472968
| Brand: | Aldila |
| Model: | RIP Beta |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 43.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride Z Grip Midsize |
| Shaft Weight: | 60g |
| Launch: | |
| Torque: | |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| SKU: | 472968 |
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Aldila |
| Model: | RIP Beta |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 43.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Grip: | Golf Pride Z Grip Midsize |
| Shaft Weight: | 60g |
| Launch: | |
| Torque: | |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| SKU: | 472968 |























