


True Spec ELEMENTS Recoil 808 F4 Stiff Flex Hybrid Shaft - TaylorMade Tip 449056
| Brand: | UST Mamiya |
| Model: | Elements Chrome |
| Adapter: | TaylorMade Hybrid |
| Shaft Length: | 38.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 80g RANGE |
| Launch: | |
| Torque: | |
| Tip Diameter: | .370" |
| Condition Notes: | Good condition with some cosmetic wear to the paint / graphics. The adapter is in good shape. |
| SKU: | 449056 |
Original: $39.99
-65%$39.99
$14.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | UST Mamiya |
| Model: | Elements Chrome |
| Adapter: | TaylorMade Hybrid |
| Shaft Length: | 38.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 80g RANGE |
| Launch: | |
| Torque: | |
| Tip Diameter: | .370" |
| Condition Notes: | Good condition with some cosmetic wear to the paint / graphics. The adapter is in good shape. |
| SKU: | 449056 |























