


UST Lin-Q Power Core White 105 TX Flex Hybrid Shaft Pull Out .355" Tip 504910
| Brand: | UST Mamiya |
| Model: | Lin-Q Power Core |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition with some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The tip is free of damage & the grip is in good shape. |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 37.25" |
| Shaft Weight: | 105 |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 38.25 |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504910 |
Original: $103.99
-65%$103.99
$36.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | UST Mamiya |
| Model: | Lin-Q Power Core |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition with some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The tip is free of damage & the grip is in good shape. |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 37.25" |
| Shaft Weight: | 105 |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 38.25 |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 504910 |























