


UST Mamiya LIN-Q M40X Red 5F2 Driver Shaft w/ Cobra Tip #473468
| Brand: | UST Mamiya |
| Model: | Lin-Q M40X Red |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway Future Fit 33 |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Senior |
| Grip: | Lamkin Crossline 360 Std |
| Shaft Weight: | 57g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 5.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| SKU: | 473468 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | UST Mamiya |
| Model: | Lin-Q M40X Red |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway Future Fit 33 |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Senior |
| Grip: | Lamkin Crossline 360 Std |
| Shaft Weight: | 57g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 5.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| SKU: | 473468 |























