


7pc NEW KBS C-TAPER LITE REGULAR FLEX STEEL IRON SHAFTS .370 TIP #502368
| Shaft Brand: | KBS |
| Model: | C Taper Lite |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Shaft Grouping: | Iron Shaft |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Weight: | 108.5g |
| Flex: | Regular |
| Shaft Length: | 7 @ 42" |
| Shaft Description: | KBS Tour C-Taper Lite 105g Regular Flex Steel |
| Launch: | Mid-High |
| Tip Diameter: | .370" |
| Length: | 7 @ 42" |
| Grip: | None |
| Set Makeup: | 7 Piece Iron Shaft Set |
| Number of Items in Set: | 7 |
| Trim: | Untipped |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502368 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Brand: | KBS |
| Model: | C Taper Lite |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Shaft Grouping: | Iron Shaft |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Weight: | 108.5g |
| Flex: | Regular |
| Shaft Length: | 7 @ 42" |
| Shaft Description: | KBS Tour C-Taper Lite 105g Regular Flex Steel |
| Launch: | Mid-High |
| Tip Diameter: | .370" |
| Length: | 7 @ 42" |
| Grip: | None |
| Set Makeup: | 7 Piece Iron Shaft Set |
| Number of Items in Set: | 7 |
| Trim: | Untipped |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502368 |





















