


NEW KBS TOUR 105 Stiff Flex 3-Piece Wedge Shaft Set .355" Taper Tip 502344
| Shaft Brand: | KBS |
| Model: | Tour |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Shaft Grouping: | Wedge Shaft |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Weight: | 105g |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Description: | KBS Tour 105 Stiff Flex Wedge Shaft |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Tip Diameter: | .355" |
| Length: | 3 @ 37.5" |
| Grip: | None |
| Set Makeup: | 3 Piece Wedge Shaft Set |
| Number of Items in Set: | 3 |
| Trim: | Uncut |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502344 |
Original: $63.99
-65%$63.99
$22.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Shaft Brand: | KBS |
| Model: | Tour |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Shaft Grouping: | Wedge Shaft |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Weight: | 105g |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Description: | KBS Tour 105 Stiff Flex Wedge Shaft |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Tip Diameter: | .355" |
| Length: | 3 @ 37.5" |
| Grip: | None |
| Set Makeup: | 3 Piece Wedge Shaft Set |
| Number of Items in Set: | 3 |
| Trim: | Uncut |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502344 |





















