

2pc KBS Hi-Rev 2.0 135 X Flex Wedge Shaft Set .355" Taper Tip #500028
| Brand: | KBS |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition w/ some nicks & wear to the finish & labels. The tips are straight. |
| Shaft Grouping: | Wedge Shaft |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Weight: | 135g |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Description: | 34.5", 34.25" lengths, .355" Taper tip |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid-High |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | None |
| Number of Items in Set: | 2 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500028 |
Original: $31.99
-65%$31.99
$11.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | KBS |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition w/ some nicks & wear to the finish & labels. The tips are straight. |
| Shaft Grouping: | Wedge Shaft |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Weight: | 135g |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Description: | 34.5", 34.25" lengths, .355" Taper tip |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid-High |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | None |
| Number of Items in Set: | 2 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500028 |





















