



Accra TZ RPG Gold 462 M4+ Stiff Flex Driver Shaft w/ Callaway Tip #502190
| Brand: | Accra |
| Model: | TZ RPG |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape/ "Handmade for Jack " is etched into the paint but doesn't stand out too much. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 70g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45.75 |
| Torque: | 3.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Super Stroke |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502190 |
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Accra |
| Model: | TZ RPG |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape/ "Handmade for Jack " is etched into the paint but doesn't stand out too much. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 70g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45.75 |
| Torque: | 3.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Super Stroke |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502190 |























