


Autoflex Dream7 SF 405 Regular Flex Driver Shaft w/ Callaway Tip 500270
| Brand: | Autoflex |
| Model: | Dream7 |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. Rated for 80 - 95 mph clubhead speed |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.25" |
| Shaft Weight: | 47g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 44.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride MCC Align |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 500270 |
Original: $599.99
-65%$599.99
$210.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Autoflex |
| Model: | Dream7 |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. Rated for 80 - 95 mph clubhead speed |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.25" |
| Shaft Weight: | 47g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 44.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride MCC Align |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 500270 |























