


Autoflex SF505 Fairway Shaft w/ Callaway tip 503750
| Brand: | Autoflex |
| Model: | SF505 |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. Rated for 95 - 105 mph clubhead speed |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.75" |
| Shaft Weight: | 48g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 43.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Lamkin Sonar Tour |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 503750 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Autoflex |
| Model: | SF505 |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. Rated for 95 - 105 mph clubhead speed |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.75" |
| Shaft Weight: | 48g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 43.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Lamkin Sonar Tour |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 503750 |























