


Attomax Pro Atom Blue 6 Stiff Flex Driver Shaft w/ TaylorMade Tip #500460
| Brand: | Attomax |
| Model: | Attomax |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition with a medium sized chip to the paint. The adapter shows some light wear & the grip looks new. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 64g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.5 |
| Torque: | 3.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride MCC |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500460 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Attomax |
| Model: | Attomax |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition with a medium sized chip to the paint. The adapter shows some light wear & the grip looks new. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 64g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.5 |
| Torque: | 3.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride MCC |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500460 |























