


Mint Autopower Flex 1 Senior Flex Driver Shaft w/Titleist Tip 500236
| Brand: | Autoflex |
| Model: | Autopower Flex |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The grip & adapter are in great shape. Rated for 60 - 80 mph clubhead speed |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 47g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 45.5 |
| Torque: | 4.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride MCC +4 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Senior |
| SKU: | 500236 |
Original: $319.99
-65%$319.99
$112.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Autoflex |
| Model: | Autopower Flex |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The grip & adapter are in great shape. Rated for 60 - 80 mph clubhead speed |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 47g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 45.5 |
| Torque: | 4.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride MCC +4 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Senior |
| SKU: | 500236 |























