


Autopower Snipe 507 Driver Shaft w/ Callaway Tip 503419
| Brand: | Autoflex |
| Model: | Autopower Snipe |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter is in great shape, and the grip will need to be replaced. Rated for 95 to 105 mph clubhead speed. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 45.75" |
| Shaft Weight: | 57g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 47 |
| Torque: | 4.0° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Winn Dri-Tac |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 503419 |
Original: $399.99
-65%$399.99
$140.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Autoflex |
| Model: | Autopower Snipe |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter is in great shape, and the grip will need to be replaced. Rated for 95 to 105 mph clubhead speed. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 45.75" |
| Shaft Weight: | 57g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 47 |
| Torque: | 4.0° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Winn Dri-Tac |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 503419 |























