


Attomax Pro Atom Blue 7 X Flex Driver Shaft w/ PXG Tip #503076
| Brand: | Attomax |
| Model: | Attomax |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.5" |
| Shaft Weight: | 73g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 2.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride MCC |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503076 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Attomax |
| Model: | Attomax |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.5" |
| Shaft Weight: | 73g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 2.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride MCC |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503076 |























