


Diamana 2024 BB 63 TX Driver Shaft w/ TaylorMade Tip 500150
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | Diamana BB |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44" |
| Shaft Weight: | 63g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.25 |
| Torque: | 3.1° |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride Z Grip Cord Align |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| SKU: | 500150 |
Original: $249.99
-65%$249.99
$87.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | Diamana BB |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44" |
| Shaft Weight: | 63g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.25 |
| Torque: | 3.1° |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride Z Grip Cord Align |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| SKU: | 500150 |























