

Fujikura Japan Air Speeder Standard Flex Hybrid Shaft Pull Out .370" Tip 500163
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Air Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ light cosmetic wear to the paint & graphics. The tip is free from damage. |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 37.25" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 38.5 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 500163 |
Original: $39.99
-65%$39.99
$14.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Air Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ light cosmetic wear to the paint & graphics. The tip is free from damage. |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 37.25" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 38.5 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 500163 |























