


Fujikura Air Speeder 45 Regular Flex Driver Shaft w/ PING G440 Tip #502789
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Air Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small scuffs and nicks to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.5" |
| Shaft Weight: | 45g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 44.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Full Choice 360 |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502789 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Air Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small scuffs and nicks to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.5" |
| Shaft Weight: | 45g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 44.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Full Choice 360 |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502789 |























