


Fujikura Atmos Tour Spec Red 6 X-Flex Driver w/ TaylorMade Tip" 501502
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Atmos Red Tour Spec |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 69g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 3.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped 1" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Extra Stiff |
| SKU: | 501502 |
Original: $99.99
-65%$99.99
$35.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Atmos Red Tour Spec |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 69g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 3.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped 1" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Extra Stiff |
| SKU: | 501502 |























