


Fujikura Platinum Speeder 6 Stiff Flex Fairway Shaft w/ PING G430 Tip 503753
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition w/ some nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 41.75 |
| Torque: | 2.9° |
| Grip: | Lamkin Crossline Cord |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503753 |
Original: $79.99
-65%$79.99
$28.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition w/ some nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 41.75 |
| Torque: | 2.9° |
| Grip: | Lamkin Crossline Cord |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503753 |























