


Fujikura Platinum Speeder 6 Stiff Flex Fairway Shaft w/ PING G430 Tip 503754
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ some small scuffs and nicks to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 43 |
| Torque: | 2.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Lamkin Crossline Cord |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503754 |
Original: $79.99
-65%$79.99
$28.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ some small scuffs and nicks to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 43 |
| Torque: | 2.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Lamkin Crossline Cord |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503754 |























