


Fujikura Air Speeder 50g Regular Hybrid Shaft Pull Out .370" Tip 500159
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Air Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ light cosmetic wear to the paint & graphics. The tip is free of damage and the grip is in good shape. |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 39" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 40 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 500159 |
Original: $31.99
-65%$31.99
$11.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Air Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ light cosmetic wear to the paint & graphics. The tip is free of damage and the grip is in good shape. |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 39" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 40 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 500159 |























