


Fujikura Ventus Blue FW 5 Regular Fairway Shaft Pull Out 503459
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The tip is free of damage, and the grip is in decent shape. |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 42 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 503459 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The tip is free of damage, and the grip is in decent shape. |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 42 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 503459 |























