


Fujikura AIR SPEEDER 50HB Senior Flex Hybrid Shaft Pull Out .335" Tip #472403
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Air Speeder |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 38.5" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Golf Pride MCC Std |
| Shaft Weight: | 50g |
| Launch: | High |
| Torque: | |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with light cosmetic wear to the paint & graphics. The tip is solid with no damage, and the grip is in good shape. |
| SKU: | 472403 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Air Speeder |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 38.5" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Golf Pride MCC Std |
| Shaft Weight: | 50g |
| Launch: | High |
| Torque: | |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with light cosmetic wear to the paint & graphics. The tip is solid with no damage, and the grip is in good shape. |
| SKU: | 472403 |























