


Fujikura Platinum Speeder 3R Regular Fairway Shaft Pull Out .335" Tip #436764
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 43.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Regular |
| Grip: | Golf Pride MCC Align Std |
| Shaft Weight: | 36g - 44g range |
| Launch: | Mid |
| Torque: | |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with some small nicks & wear to the paint. The tip is free of damage & the grip is in great shape. |
| SKU: | 436764 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 43.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Regular |
| Grip: | Golf Pride MCC Align Std |
| Shaft Weight: | 36g - 44g range |
| Launch: | Mid |
| Torque: | |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with some small nicks & wear to the paint. The tip is free of damage & the grip is in great shape. |
| SKU: | 436764 |























