


Fujikura Platinum Speeder 3 Regular Driver Shaft w/ PING G430 Tip 502460
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter looks new. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.25" |
| Shaft Weight: | 39g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 44.5 |
| Torque: | 6.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | None |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 502460 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter looks new. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.25" |
| Shaft Weight: | 39g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 44.5 |
| Torque: | 6.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | None |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 502460 |























