


Fujikura Platinum Speeder 4 Stiff Regular Driver Shaft w/ Titleist Tip
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition w/ some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter is in great shape. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.5" |
| Shaft Weight: | 47.5g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 44.75 |
| Torque: | 4.7° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .25" |
| Grip: | None |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff-Regular |
| SKU: | 502448 |
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition w/ some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter is in great shape. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.5" |
| Shaft Weight: | 47.5g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 44.75 |
| Torque: | 4.7° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .25" |
| Grip: | None |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff-Regular |
| SKU: | 502448 |























