


Fujikura Platinum Speeder 6 Stiff Driver Shaft w/ Titleist Tip 502468
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ some light scratches & wear to the paint & graphics. The adapter looks new. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.5" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low-Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 44.75 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | None |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 502468 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ some light scratches & wear to the paint & graphics. The adapter looks new. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.5" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low-Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 44.75 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | None |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 502468 |























