


Fujikura Platinum Speeder 6 Stiff Driver Shaft w/ Callaway Tip 502472
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ light cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter looks new. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.5" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 2.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | None |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 502472 |
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ light cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter looks new. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.5" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 2.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | None |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 502472 |























