


Fujikura Platinum Speeder 5 Stiff Driver Shaft w/ TaylorMade Tip 502481
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ light cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter looks great. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 58.5g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.25 |
| Torque: | 3.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | None |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 502481 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ light cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter looks great. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 58.5g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.25 |
| Torque: | 3.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | None |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 502481 |























