


Fujikura Platinum Speeder 4 Stiff Regular Driver Shaft w/ TaylorMade Tip 502929
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ light cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter is in great shape. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75 |
| Shaft Weight: | 47.5g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.25 |
| Torque: | 4.7° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff-Regular |
| SKU: | 502929 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ light cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter is in great shape. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75 |
| Shaft Weight: | 47.5g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.25 |
| Torque: | 4.7° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff-Regular |
| SKU: | 502929 |























